Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranu
Pondělí 14. června 2021 (08:42 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Blíženci
Roland - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Jůlinka

Fulltext
 

STŘEDEČNÍ GLOSY 28.04.2021

Miroslava Macka

Uznejte, že to se Anofertu povedlo: požádá o evropské dotace, na které nemá nárok, vyplatí je ze státního rozpočtu, tedy z našich kapes, nepožádá však EU o jejich proplacení, a teď svým debilním voličům s úsměvem vysvětluje, že žádné peníze se EU vracet nebudou, takže vše je O.K.

Dvě desítky francouzských generálů ve výslužbě, desítky dalších důstojníků a stovky řadových vojáků podepsaly otevřený dopis prezidentovi a vládě. Vymezují se v něm proti islamismu, který podle nich tříští francouzskou společnost, a hrozí, že v případě nečinnosti zasáhnou jejich „aktivní kamarádi”. Autoři dopisu hovoří o diskriminaci a antirasismu, který podle nich v konečném důsledku vede k nenávisti mezi jednotlivými etnickými a náboženskými skupinami. Tvrdí, že na některých územích Francie přestává platit ústava zaručující svobodu vyznání a rovnost všech občanů a kritizují, že na demonstranty ve žlutých vestách si policie prý troufne, zatímco z dalších má obavy. „Násilí neustále narůstá. Kdo by si před 10 lety čekal, že setnou hlavu vysokoškolskému profesorovi? My, kteří jsme byli vždy připraveni položit život za naši zemi, nemůžeme jen nečinně přihlížet, stojí dále v dopise, který v zemi galského kohouta vyvolal velký rozruch.
Tolik zpráva. Ano, tvrdím a píši o tom již léta: soužití dvou „kmenů“ s jinou mentalitou a kulturními návyky je nemožné a vždy vede k otevřenému boji kdo s koho.

„Ukážeme naši sílu.“ Británie vyšle k Číně obrovskou námořní flotilu a plánuje též velké vojenské cvičení společně s Indií, Japonskem a Jižní Koreou.
A už se zase vesele chřestí zbraněmi…neměli by někteří známí čeští politici vyvěsit tibetské vlajky vyrobené v Číně a celou akci tak na dálku podpořit?

Opsáno z diskuse na seznam.cz:
Vrbětice jsou jako Charta 77. Odsoudit a nežádat informace.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 28.04.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

V červnu-li víc sucho než mokro bývá, urodí se hojnost dobrého vína
Medardova kápě - čtyřicet dní kape.
Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.
Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září.
Chladný květen, červen vlažný - je pro sýpky, sudy blažný.
Červen studený - sedlák krčí rameny.
Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.
Netřeba v červnu o déšť prositi, přijde, jak začne kositi.
Jestli červen mokrý bývá, obilí pak málo rodívá.
Pláče-li červen a neoschne žitko, v zajících, koroptvích budem mít řídko.
 
14.6.2001: Zástupci FNM a konsorcia TelSource podepslai smlouvu o společném postupu při prodeji nejméně 51 procentního majetkového podílu v Českém Telecomu.
14.6.2001: Ministr zemědělství Jan Felcl oznámil, že německá laboratoř potvrdila první výskyt nemoci BSE v ČR.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz