Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranu
Pátek 30. července 2021 (05:11 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Lev
Bořivoj - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Bertík

Fulltext
 

PÁTEČNÍ GLOSY 4.06.2021

Miroslava Macka

Vypůjčit si v zahraničí auto, otevřít bankovní účet nebo požádat o lékařské ošetření by mohlo být v budoucnu jednodušší. Evropská komise (EK) ve čtvrtek totiž představila návrh takzvané digitální peněženky, která má lidem umožnit snadné používání elektronických dokumentů po celé Evropské unii. Komise tvrdí, že digitální identita bude odolná proti zneužití dat, kterého se obávají někteří kritici.
Tolik zpráva. Jistě, bude to jednodušší, stejně jako sledování Vašeho pohybu, jaké máte choroby, za co a kde utrácíte, s kým se stýkáte, jaké agresivní reklamy Vám mají posílat, a co na Vás lze sesbírat a použít, pokud byste náhodou „zlobili“ a neměli ten „jediný správný“ názor, o dalších nevlídných možnostech nemluvě.
Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají, zní staré české přísloví. V tomto případě lapnout do nevolnických pekel. Proboha! To se opravdu nevzpamatujeme včas???

Před měsícem covidový věštec Flégr pravil: „Kdybychom vydrželi ještě čtrnáct dnů nerozvolňovat, tak jsme mohli do konce léta vystačit s respirátory v místnostech. Teď začnou čísla stoupat a za měsíc tu máme nový lockdown.“
A víte, co je na tom nejhorší? Že tomu věštci poskytovala media neuvěřitelný prostor ke strašení, a to dozajista nikoli s kalými úmysly.

Určitě si přečtěte:

http://miroslavkrizek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=771532

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 04.06.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Když dne ubývá, horka přibývá.
Červenec nese parna, krupobití a medovice, jesti hojný na bouřky a vichřice.
Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce.
Co červenec neuvaří - srpen nedopeče.
Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.
Slunce peče - déšť poteče.
Na mokrý červenec následuje bouře a krupobití.
Jaký červenec, takový leden.
V červenci do košile rozdělej se, a vprosinci po uši oděj se!
Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.
 
30.7.2001: Český Telecom uzavřel s konsorciem firem Verizon Communications a AT&T Wireless předběžnou dohodu o odkoupení 49procentního podílu ve společnosti Eurotel Praha.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz