Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
Návrat na hlavní stranu
Pátek 30. července 2021 (05:10 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Lev
Bořivoj - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Bertík

Fulltext
 

PONDĚLNÍ GLOSY 14.06.2021

Miroslava Macka

Evropská komise požaduje po České republice zhruba 2,1 miliardy korun (82,5 milionu eur) za špatné vyměření cla při dovozu textilu a obuvi z Číny v letech 2012 až 2019.
Peníze komise požaduje i po dalších státech EU kvůli tomu, že podhodnotily hodnotu dovezeného zboží z Číny. Vedlo to k nižším příjmům rozpočtu EU.
Pravdu má premiér Babiš, že Česko není kolonií Evropy. Jen Německa a jeho věrných vazalů…

TV Prima: Na covid zemřel očkovaný senior z domova s pečovatelskou službou.
Že se nakazil očkovaný, dokonce po obou dávkách, je nezajímavé, zato na neočkovanou ošetřovatelku, která mohla seniora údajně nakazit, pořádá televize bez jediného důkazu hon.

Konec dohadů o zdravotním stavu amerického prezidenta Bidena:
Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký prezident Joe Biden na summitu zemí skupiny G7.

Tomáš Cikrt k páteční glose o názorech Evy Trávníčkové:
Paní Trávníčková už dávno není hygienička, ale propagátorka alternativní medicíny a prodejkyně přírodních přípravků. Informace, kterou jste od ní převzal je zkreslená a v daném kontextu nepravdivá. Zákon nedefinuje hygienický práh. Ten, když už, tak definují orgány veřejného zdraví podle druhu infekce a dalších faktorů. Definice epidemie, kterou uvádíte, se vztahuje výhradně na chřipku a dokonce byla měněna, původně tam bylo 2 tisíce případů, myslím, že se to dělá dle dat Národní referenční laboratoře. Tato čísla neplatí pro jiné infekce a v žádném případě pro novou infekci, která zasáhne naivní populaci. Epidemie je definována -viz například Wiki: "jako prudký růst výskytů nejčastěji téhož onemocnění za určitou dobu a v určité populaci. Kritéria pro vyhlašování epidemií mohou být v různých zemích a pro různé nemoci odlišná." Epidemii koronaviru, resp. covidu-19 mezinárodně vyhlásila WHo na základě vědeckých dat, v jednotlivých zemích pak příslušné odborné úřady jako je CDC. u nás pak příslušné orgány veřejného zdraví. Ta rozhodnutí lze dohledat na internetu. Epidemie byla tedy vyhlášena na základě odborných hledisek, nikoliv politické (zlo)vůle.
Dodávám:
Problém je ovšem v tom, že politikové naslouchají jen jedné části odborníků, kteří navíc za svá odborná hlediska nenesou jakoukoliv odpovědnost, ač jsou to často jen poplašné zprávy..

Šimon Kalousek na facebooku:
Víte, co je nejhorší argumentační podraz? Vybrat si ze zastánců opačného názorového spektra jen ty největší primitivy a pak je dávat jako jeho typický příklad.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 14.06.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Když dne ubývá, horka přibývá.
Červenec nese parna, krupobití a medovice, jesti hojný na bouřky a vichřice.
Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce.
Co červenec neuvaří - srpen nedopeče.
Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.
Slunce peče - déšť poteče.
Na mokrý červenec následuje bouře a krupobití.
Jaký červenec, takový leden.
V červenci do košile rozdělej se, a vprosinci po uši oděj se!
Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.
 
30.7.2001: Český Telecom uzavřel s konsorciem firem Verizon Communications a AT&T Wireless předběžnou dohodu o odkoupení 49procentního podílu ve společnosti Eurotel Praha.

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz